تبلیغات
Tractor Fans Club Real - عزت و پول یکجا در استقلال و پرسپولیس
Tractor Fans Club Real
بزرگ ترین وبلاگ هواداران تراکتورسازی تبریز

روزی که هواداران استقلال رحمتی را به فکر فرو بردند!

با شروع فصل نقل و انتقالات دوباره هواداران سرخابی چشم به انتخاب بازیکنان جدید از سوی مدیران و البته بازیکنان دارند.

هستند بازیکنانی که اندکی پول بیشتر را به حضور در این 2 تیم ترجیح می‌دهند و البته هستند بازیکنانی که انتخابهای صحیح‌تری دارند و تنها به پول در این مقطع خاص فکر نمی‌کنند! و به این ترتیب چیدمان این تیمها و تیمهای دیگر لیگ برتری شکل می‌گیرد و مسیر مشخص و معلوم می‌شود.

سوال اما اینجاست که چرا برخی بازیکنان با پول کمتر حضور در پرسپولیس و استقلال را ترجیح می‌دهند؟ و چرا برخی مدیران و پیشکسوتان این 2 باشگاه پیراهن این 2 تیم را در دست می‌گیرند و می‌گویند: این پیراهن 200 میلیون می‌ارزد و حالا از اینجا به بعد چقدر می‌خواهی؟!

این حرف "این پیراهن 200 میلیون می‌ارزد" در نگاه اول یک شعار در جامعه پست‌مردن امروزی به نظر می‌رسد و برخی نسبت به این حرف نیشخند می‌زنند و می‌گویند پول آن هم نقد حرف اول و آخر جامعه مادی‌گرای ایران را شکل می‌دهد اما واقعیت این است که آن حرف "200 میلیون ارزش پیراهن" اصلا اشتباه نیست چراکه حضور در این 2 تیم فضای جدیدی را برای بازیکن باز می‌کند که آن بازیکن را به شخص سرشناسی مبدل می‌سازد و همین مسأله طی تمام زندگی درآمدزا خواهد بود حتی اگر از منظر مادی فقط به این مسأله نگاه کنیم!

از سرمربیگری در فوتبال لیگ برتر و دسته اول بگیرید تا برسید به پستهایی مثل مشاور ورزشی شهرداری، رئیس تربیت بدنی فلان ارگان دولتی و غیره و غیره!

به لیگ برتر نگاه کنید!

حمید درخشان، علی دایی، حمید استیلی، پرویز مظلومی، امیر قلعه‌نویی و... بازیکنان سرخابی قدیم و مربیان پردرآمد امروز هستند!

در لیگ دسته اول هم شرایط همینگونه است! و سرخابی‌ها جلوتر از دیگران صاحب تیم می‌شوند چراکه سرشناس و محبوب هستند و این مسأله به جذب بازیکن،‌ جذب هوادار و نتیجه‌گیری کمک می‌کند.

جدای از این مسأله در زندگی شخصی و اجتماعی هم بسیار بسیار تاجران و صاحبان شرکتها که حاضرند برای آنکه بازیکن سرشناس سرخابی در فضای آنها بنشینند و از محصولات آنها استفاده کنند پول خرج کنند و به این ترتیب است که فضای تبلیغاتی مارکهای مختلف و حتی مدارس فوتبال به شدت برای آنها رشد می‌کند!

بله، این البته نوشته‌ای مادی‌گرا تا این نقطه بود اما واقعیت این است که محبوبیت و مقبولیت این بازیکنان (بازیکنان سرخابی) از نظر روانی و معنوی ارزشی بسیار بالاتر از دنیای مادی دارد که پس از موفقیت در این 2 تیم کاملا از گذار است و جایگاه رفیعی از بازیکن فوتبال می‌سازد!

حتی می‌توان ادعا کرد که پس از مرگ هم جایگاه بازیکن قدیم جایگاهی بسیار رفیع و بلندمرتبه‌تر در میان اقشار جامعه خواهد بود که نمونه‌اش ناصر حجازی مرحوم بود. کسی که برای مراسم تشییع جنازه‌اش در ورزشگاه بزرگ ملی ایران در نظر گرفته شد تا حجازی روی دوش دهها هزار نفر به بهشت زهرا (س) نقل مکان کند!

آن روز مهدی رحمتی که اتفاقا وی هم دروازه‌بان است در محاصره هواداران استقلال با چشمهایی گرد شده قرار گرفت.

آن روز هواداران استقلال به رحمتی حرفی زدند که سیدمهدی را به سکوت محض کشاند و تا ساعتها فکرش را مشغول کرد.

و آن حرف این بود:

"آقای رحمتی به استقلال بیا، حجازی را ببین! ببین که چگونه برایش سر و دست می‌شکنند؟ اینجا عزت پیدا می‌کنی، عزت که قیمت ندارد!"

بله عزت قیمت ندارد!

عزت را خدا می‌دهد و به وسیله مردم هم می‌دهد!

... و اینچنین است که بیش از 30 میلیون نفر در ایران و حتی خارج از ایران آرزو دارند که در تیمهای سرخابی فوتبال بازی کنند! چراکه اینجا عزت و پول را یکجا دریافت می‌کنند! و به راستی چند تیم در دنیا وجود دارد که این هر 2  را یک جا به انسان هدیه بدهد؟

لوگوی وبلاگ
Last Game
تراکتورسازی تبریز 3 راه آهن 0
Sahand Stadium
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.